ספורט הופך את הילדים שלנו לטובים יותר

ספורט הופך את הילדים שלנו לבני אדם טובים יותר.
ספורט מקנה לנו ולילדים שלנו כלים טובים לחיים, חינוכיים וחברתיים.
הוא מאפשר השכלה מנטלית שאותה לא נוכל להשיג בשום מקום אחר.
אז מהם יתרונות הפעילות הגופנית?
1. חיזוק בטחון עצמי – מחקרים מוכיחים שכאשר ילדים עושים ספורט באופן קבוע הם מאמינים יותר בעצמם. הספורט בונה חוסן מנטלי להתמודד עם קשיים וכישלונות. השיפור הוא אישי ותמידי.
2. משמעת עצמית – ספורט בונה משמעת עצמית חזקה בשל הגעה לאימונים ושמירה על אורח חיים שתואם את סוג הפעילות (מוקדם בבוקר, תזונה מתאימה, הקפדה על שעות שינה ועוד)
3. ריכוז – מחקרים מוכיחים שפעילות ספורטיבית משפרת את הזיכרון, מחדדת מחשבה ומסייעת בבניית תאי מוח חדשים אשר משפרים פלאים את יכולות הלמידה.
4. התמדה – פעילות גופנית קבועה משפרת את יכול התמדה. לא מפסיקים כאשר קשה, ממשיכים לאורך זמן ורק אז רואים תוצאות.
5. דחיית סיפוקים – בעולם של מסכים ואינסטנט, הספורט מאפשר לילדים להבין שעבודה קשה קודמת להצלחה, ובשביל לגרוף פרסים צריך להמתין תוך התמדה בעשייה.
6. קבלת סמכות – ילדים שמתאמנים במסגרות שונות צריכים להקשיב למאמן, ולבצע אחר ההוראות שלו. עובדה זו מכינה אותם לחיים האמיתיים בהם יפגשו דמויות שונות בעלות סמכות.
7. פורקן אגרסיות – ספורט הוא ערוץ מצויין להוציא אנרגיה, (כמובן בצורה מבוקרת), עוזר להתמודד עם קשיים שונים שהילד חווה. אחרי פעילות גופנית הילד מרגיש טוב, ומצב הרוח משתפר בהתאם.
אלה רק חלק מיתרונות הפעילות הגופנית בקרב ילדים.
יורם מנחם (מאמן ותיק ומלווה אישי של ספורטאים בכירים) מספר באחת ההרצאות שלו שלהורים יש חלק מכריע בהחלטה אם ילד יעסוק בספורט או לא.
ומדבר על העיסוק בספורט כעל חינוך לא רק פיזי אלא מנטלי.
הטרפתי את כולם אצלנו במשפחה.
אחותי, הבן שלי ואני רצים באופן קבוע,
ואמא שלי עוקפת את כולנו בסוגי הספורט שהיא עושה..
טוב, חפרתי,
הבנתם 🙂
שיהיה לכולנו יום מהמם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן