8 כללי זהב למשמעת עצמית גבוהה

קבלו 8 כללי זהב למשמעת עצמית גבוהה:
לגזור ולשמור..

1. מצאו את הייעוד שלכם
לכל אחד מאיתנו יש כשרון מסוים. הוא כאן כדי לתת את המתנה שלו לעולם. וחשוב שתגלו את הכישרון הזה לפני גיל 80  הייעוד שלנו יגרום לנו לקום מהמיטה כל בוקר ולממש אותו. המקור החשוב ביותר למשמעת עצמית הוא הסיבה לעשות את המשימה, והמטרה. אם אין סיבה כזו, יש בעיה, ויש תסכול.

2. תתמידו כל יום
אתם חייבים לקום כל בוקר ולקדם את המטרה שלכם, לעבוד עוד ועוד עד להשגתה. אפילו שיש רעיון ושיש תוכנית עבודה, רוב האנשים לא משיגים תוצאות כי הם לא מתמידים מספיק. זה ייקח זמן, שעות ארוכות עד שתראו תוצאות אבל זה משתלם לבסוף. התמדה בונה פוקוס וסבולת ואלה אבני דרך להצלחה.

3. תתחילו בקטן
תבחרו משימות קטנות בהתחלה, תעברו לבינוניות באמצע, ולגדולות לבסוף. זאת בכדי שתתרגלו לעשייה, ושלא תיבהלו מעומס העבודה. אגב, הרגל אמיתי מוטמע אחרי 66 יום, אז אל תתייאשו בדרך.

4. תאמינו בעצמכם
אם לא תאמינו בעצמכם אף אחד לא יאמין בכם. גם אם כולם יהיו נגד הרעיון שלכם, יעבירו ביקורת או ינסו להצר צעדיכם, אתם חייבים להיות בטוחים ונחושים בדרך שלכם אחרת תפרשו באמצע. רק אחרי שתתחילו להאמין בעצמכם תראו תוצאות!

5. תשלבו ספורט
ספורט בונה חוסן מנטלי, זה רק אתם מול עצמכם. זו ההתקדמות היומיומית לעבר גרסה טובה יותר של עצמכם. 30 דקות ביום, לפחות 4 פעמים בשבוע יוצרת מצב שאתם מתמידים ובונים בטחון עצמי מבפנים. ספורט משחרר אנדרופינים שגורמים לתחושה טובה, הוא משפר את קצב חילוף החומרים בגוף וגם מחדד חשיבה. מחקרים מוכיחים שאנשים מצליחים בארץ ובעולם עושים ספורט על בסיס קבוע. הליכה, ריצה, אופניים, חדר כושר, פילאטיס, ספיננינג, קיק בוקס, שחייה ומה לא, יש המון! בחרו אחד ותתחילו!

6. אל תשחקו את הקורבן
תעבדו בלי להתלונן! קחו אחריות על החיים שלכם- לא משנה מה קרה לכם, לא משנה, אל תשחקו את הקורבן. קל להאשים אחרים, אבל רק אלה שלוקחים אחריות (אפילו שלא גרמו לבעיה) ומתפקדים לאורך זמן – הם אלה שמצליחים. אי אפשר להתקדם בחיים כאשר אנו מאשימים אחרים. תעבדו, ותעבדו קשה בלי תירוצים. תזכרו שהשאלה "למה זה קרה לי?" או "למה אני?" אלה אויבים לחוסן מנטלי.

7. אתם חייבים לנוח
מחקרים מוכיחים שחוסר שינה גורם לכעסים, למריבות, לחוסר שביעות רצון ולתפקוד לא אפקטיבי. כשתהיו בעשייה ובריכוז מקסימלי, אתם תהיו גם עייפים ואתם חייבים לדאוג לתזונה טובה ולמנוחה. דאגו לישון היטב כדי שיהיה לכם מרץ וכוח להתמיד לאורך זמן.

8. הקיפו את עצמכם באנשים הנכונים
ג'ים רון אומר שאנו סך 5 האנשים שמסביבנו. בחרו את האנשים מסביבכם בקפידה כי אנרגיה מדבקת, ואתם רוצים אנשים תומכים שאם לא יעזרו פיזית אז לפחות מנטלית. להצלחה יש סימנים, חפשו מקור להשראה, מישהו או מישהי שעשה זאת קודם ועקבו אחריו או אחריה ברשתות החברתיות ותוכלי "להידבק" באנרגיה הזאת. זכרו: אם תרוצו מרתון עם מישהו פחות טוב מכם תגיעו מקום ראשון, אך אם תרוצו עם מישהו טוב יותר מכם, אמנם תגיעו מקום שני אך תשפרו תוצאה!

האם ידעתם שלפי תאריך הלידה אפשר לדעת בוודאות מה הוא הכישרון שלכם והייעוד שלכם להצלחה?

אם אתם רוצים לדעת אם אתם בייעוד שלכם תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה: האם אתם מאושרים במה שאתם עושים? בעבודה היומיומית שלכם?
האם הייתם עושים את אותו הדבר גם אם לא הייתה לכם שום בעיה של כסף?
או שהייתם רוצים לעשות משהו אחר..

לעולם לא מאוחר להיות מי שהייתם יכולים להיות (ג'ורג אליוט)

אז איך תצאו מתקופת הקורונה?

שבורים או מחוזקים?

תזכרו שהכל עניין של החלטה!

נקודה למחשבה,
מקווה שאהבתם,

עדכנו אותי!

בוקר נפלא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *