10 טיפים לבריאות בבית – חלק שני

טיפ שישי: אזור המזרח בבית
אזור המזרח בבית הוא האזור של הבריאות. זה האזור שבו זורחת השמש, שממנו הבוקר מפציע והוא מסמל חיוניות, בריאות, אמביציה ושאפתנות ויציאה לפעולה. הוא נקרא "חלון הנשימה של הבית" ולכן צריך לשים לב אליו.
אז מה לעשות?
קודם כל שימו לב מה יש לכם באזור הזה בבית: חדר? סלון? דלת כניסה? מרפסת? גינה? או שמא מקלחת ושירותים? מחסן? הוא חייב להיות:
1. מסודר
2. מאוורר
3. נקי ומטופח
טיפ שביעי: צבעים בבית
האם ידעתם שהצבע שאתם הכי אוהבים מספר על אנרגיה שחסרה לכם בגוף ואתם משלימים אותה באופן חיצוני? בבגד, או בעיצוב בבית? מכיוון שיש כמה אנשים שגרים בבית, חשוב שהצבעים יהיו בהתאם לצרכים של כל בני המשפחה. צבע בחדר שינה שאינו מתאים לתאריך לידה של ילד יכול לעורר פחדים וחרדות, אובססיביות, מגרנות, עצבנות ומה לא, וזה לא רק לילדים אלא גם למבוגרים.
אז מה לעשות?
יש שילוש בפנג שואי שנקרא: הרמוניה, פרופורציה וסימטריה. הכניסו מגוון של צבעים לבית, במידה. גם צבעים לבנים ואפורים שמעידים על אסתטיקה ונקיון
צבעים כחולים שיוצרים אווירה של רוגע ושקט
צבעים אדומים כתומים וצהובים שמכניסים שמחה ועליזות
צבעים ירוקים שמעודדים ריפוי, ומחברים אותנו ישירות לטבע ולרוגע
טיפ שמיני: נהלו את האנרגיה הפנימית שלכם
עד עכשיו דיברנו על טיפים לבית, אבל בשביל שתהיו בריאים, האנרגיה הפנימית שלכם חשובה לא פחות!
האנרגיה שלכם משפיעה על איכות החיים שלכם: על מערכות היחסים שלכם, על הקריירה שלכם, על הילדים שלכם, על האנשים שמסביבכם. שימו לב לאנרגיה שלכם, אף אחד לא אוהב להיות ליד אדם עצבני, פסימי, מתלונן או שחצן. טיפ חשוב – אם תהיו בהודיה ותודו על מה שכבר יש לכם, לא תוכלו להרגיש כעס או טינה.
הודיה וכעס פשוט לא יכולים להתקיים יחד באותו רגע בתוכנו.
אז מה לעשות?
עלינו לעבוד על האנרגיה שלנו באופן יומיומי. אף אחד לא נמצא באנרגיה גבוהה כל הזמן.
לכולנו יש ימים שלא מתחשק לנו לדבר עם אף אחד, ועלינו ללמוד להתמודד ולנהל את האנרגיה שלנו. ג'ים רון, המורה של טוני רובינס אומר שאנחנו סך 5 האנשים שמסביבנו. תבחרו את החברים שלכם נכון! תהיו ליד אנשים שמוציאים את הטוב מכם, שגורמים לכם לשלווה, שמעשירים אתכם ואוהבים אתכם.
טיפ תשיעי: תעשו ספורט
ספורט הוא חגיגה לנפש ולא עונש על מה שאכלתם. ספורט משנה ברגע את התחושות שלנו וכאשר אתם חשים מתוחים או עצובים או עצבניים, צאו החוצה ותעשו הליכה. לא תאמינו איך תרגישו אחריה.
מחקר גדול שהתפרסם בארה"ב בקרב 1.2 מיליון אמריקאים שהתאמנו בין 2011-2015 מצא שאלה שהתאמנו היו בעלי בריאות נפשית טובה יותר ב 40% מאלה שלא התאמנו. ההרגשה שלהם הייתה טובה יותר, סבלו פחות מחרדות ודיכאונות והתמודדו טוב יותר עם קשיים ובעיות (שוונג)
אז למה ספורט?
1. כי הוא משחרר אנדרופינים שמעלים את תחושת האושר
2. כי הוא מזרז את קצב חילוף החומרים בגוף שמוביל לתפקוד טוב יותר של מערכות הגוף
3. כי הוא בונה חוסן מנטלי להתמודד עם קשיים
4. כי הוא תורם לריכוז
ועוד..
אז מה לעשות?
מומלץ לעשות כל סוג ספורט שאתם אוהבים: הליכה, שחייה, ריצה, אופניים, ריקוד, כדורסל, כדורגל ועוד..
הכי חשוב להתחיל ועוד יותר להתמיד ! התוצאות ניכרות לאורך זמן. והדבר הטוב הזה מתקבע ומוביל לאיכות חיים.
אז מתי אתם יוצאים לאימון הראשון שלכם?
האם אתם עושים ספורט בכלל? איזה? ומתי?
שתפו אותי, שאתרגש יחד אתכם
טיפ עשירי: החליטו שלא משנה מה קורה, אתם מתמודדים ומסתכלים על הטוב ולא מתמקדים ברע

מחקרים מוכיחים ש 70% מהאנשים מתמקדים במה שאין. המוח שלנו בנוי להישרדות ולכן אנחנו נראה תמיד קושי ובעיות. עלינו לאמן את עצמנו לראות את הטוב, זה לא נוצר באופן טבעי. כשאנו רואים אנשים מאושרים – אנחנו שואלים למה הם מאושרים, וכשאנחנו רואים אנשים עצובים ודואגים אנחנו מבינים. זה לא אמור להיות כך.

אז מה לעשות?

עלינו להבין שהחיים הם קצרים, אנחנו לא יודעים מה יהיה מחר, איתנו או עם היקרים לנו. למה לחכות לפנסיה כדי לחיות, או לחכות לסיום לימודים, או אחרי החתונה או רק כשנהיה בזוגיות? מה יקרה אם נתחיל לחיות היום? נהיה מאושרים כבר ממה שיש לנו. ויש לנו הרבה, לכל אחד ואחת מאיתנו.

אם אתם לא יודעים להעריך מה שיש לכם היום. רק שתדעו שעוד כסף, עוד אנשים או כל דבר נוסף לא יגרום לכם לאושר. יש לנו המון על מה להודות והדברים האלו כלל לא קשורים לחפצים. תעשו רשימה ותראו כמה אתם עשירים!

מקווה שנהניתם,
שתפו אותי בתובנות שלכם, יום מהמם!!
דילוג לתוכן