מהם 4 המאפיינים הפסיכולוגיים של אנשים מצליחים?

מהם 4 המאפיינים הפסיכולוגיים של אנשים מצליחים?
הספר GRIT של אנג'לה דאקוורת הגיע לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס בן לילה. הגברת חקרה מהו הסוד שעומד מאחורי האנשים המצליחים ביותר בעולם וגילתה שהשילוש של: להט, התמדה וגמישות מובילים להצלחה.
הנה חלק מהתובנות שלה ממחקרים שעסקו בנכסים הפסיכולוגיים של אותם מצליחים.
מגה מצליחנים לא מחליפים את המצפן שלהם! יש להם סט של אמונות, גישות והרגלים שאפשר ללמוד מהם לא מעט. אגב, כל הארבעה מתפתחים במהלך השנים, ולא מתרחשים בן רגע.
1. עניין – המשותף לכולם היא מידת העניין שיש להם בתחום העיסוק שלהם. התחום מרתק אותם והם לא מפסיקים לחקור וללמוד ולהתפתח בתחום הזה. הם מאוד אוהבים את מה שהם עושים. אגב, תשוקה לא מוצאים, תשוקה יוצרים! תשוקה נוצרת מחזרתיות על דבר שאנו אוהבים לעשות, מקבלת פידבקים טובים מהסביבה והמשך עשייה.
2. אימון – אין מגה מצליחן אחד שלא התאמן שוב ושוב ימים ולילות. מכירים את חוק 10 השנים? מחקרים מוכיחים שרק לאחר 10 שנים של אימון אינטנסיבי ושיפור יומיומי, אנשים מגיעים לדרגת מיומנות פנומנלית. אימון ממוקד מתוך כוונה מלאה, יומיומי סיזיפי עם התמדה מוביל למצוינות. נקודה. וכולם העידו, ללא יוצא מן הכלל שהם רוצים להשתפר, גם לאחר 10 שנים של עשייה מרובה.
3. תכלית – מה שגורם לתשוקה להתבשל ולהתקבע הוא הרצון להטיב עם אחרים. ההבנה שלא רק מדובר בעניין אישי אלא בטובת הכלל. ברוב המקרים התובנה הזו מתפתחת עם השנים.
4. תקווה – התקווה קיימת בכל שלב של העשייה. בכל כך הרבה מקרים יש אכזבות, כישלונות וספקות. עם זאת, האמונה העצמית והעשייה היומיומית מאפשרת את המשך העבודה. מגה מצליחנים אוהבים לשתף את הרגעים הקשים ביותר שחוו, ולא נשברו.
אם נשים לב, כל הארבעה האלו אינם קשורים לגנטיקה או לכשרון מיוחד,
ולכן כל אחד ואחת מאיתנו יכול ויכולה לסגל אותם לעצמו או לעצמה.
אנחנו יכולים ללמוד ולהעניק את הכשרון שלנו לאחרים, לסגל משמעת עצמית גבוהה, לפתח תכלית ומשמעות, ולהתנהל מתוך תקווה ואמונה.
"אנשים יכולים לעוף, ישנם אנשים שעפים גבוה יותר, זה הכל" (מייקל ג'ורדון)
"אתם צריכים לצפות מעצמכם דברים שאתם עדיין לא מסוגלים לעשות" (מייקל ג'ורדון)
"הדבר הכי חשוב הוא לעורר השראה באחרים כדי שיהיו הכי טובים במה שהם רוצים להיות (קובי ברייאנט)
התחילו במה שצריך, המשיכו במה שאפשר ופתאום תעשו את הבלתי אפשרי
התחלה היא החלק החשוב ביותר של העבודה (פלאטו)
תעשו את מה שאתם יכולים, עם מה שיש לכם, במקום שבו אתם נמצאים (תאודור רוזוולט)
בהצלחה,
יום מקסים ☀️
דילוג לתוכן